PROLOG FESTIWALU

W jednym miejscu spotkają się z nami najwybitniejsi polscy twórcy sztuk plastycznych, scenografii i kostiumu. Prolog stanowić będzie swoiste podsumowanie twórczości Ewy Braun, Janusza Kapusty, Borisa Kudlički, Lecha Majewskiego i Leszka Mądzika. Artyści w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur zaprezentują swoje najsłynniejsze dzieła.

Nowe wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur „Scena w Budowie” Festiwal Scenografii i Kostiumów odkrywa wizualność jako bazę spektaklu i przekazywanych w nim treści. Uświadamia, że scenografia i kostiumy nie są ozdobą i tłem do gry aktorskiej, nie powstają w oderwaniu od tekstu czy treści spektaklu. Scenograf i kostiumograf tworzą spektakl. Nasz festiwal powstaje, by uhonorować i wydobyć z cienia ich pracę.

W ramach Prologu stworzona została pierwsza w historii wystawa poświęcona twórczości Ewy Braun, w ramach której autorka dekoracji do m.in. „Listy Schindlera” przybliży swoje najważniejsze produkcje filmowe. Janusz Kapusta przedstawi swoje kluczowe dzieło K-dron, o którym sam mówi: „przeoczony kształt między sztuką a nauką”. Boris Kudlička zaprezentuję nową odsłonę  instalacji „Reflection of an Image”, która otrzymała złoty medal Prague Quadrennial 2015 w kategorii „Performance Architecture”. Z kolei Lech Majewski zaprezentuje cykl videoartów. Widzowie festiwalu będą mogli również zobaczyć spektakl Komisarza festiwalu Leszek Mądzik „Zuzanna i Starcy” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz instalację nawiązującą do jego spektaklu „Lustro”.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać