2018-yasminlevy

NIEDZIELA, 22.04.2018 godz. 19.00 | Sala Operowa CSK

BILETY

Kasa CSK | Plac Tatralny 1

Yasmin Levy

22 kwietnia 2018 roku zapraszamy na wielki finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.

Gwiazdą wieczoru będzie Yasmin Levy – izraelska piosenkarka. Artystka wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów.

Zadebiutowała w 2000r wydając płytę Romance & Yasmin z wyborem ballad i lirycznych pieśni. Wyśpiewane w ladino, przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów, zauroczyły Europę.

Yasmin Levy nie tylko śpiewa średniowieczne sefardyjskie ballady, sięga także po współczesną poezję, a tradycję ladino łączy z flamenco.

Głos Yasmin jest przepiękny – melodyjny, bardzo emocjonalny, a przy tym niezwykle potężny. Czasem pełen żalu i smutku, innym razem wydaje się być przepełniony gniewem, by po chwili znów koić. Nie jest to przy tym uładzony śpiew europejskich spadkobierców tradycji bel canto – bliżej tu do archaicznych tradycji białych głosów i nosowych wibracji. Wszystko wydaje się bardzo głębokie i szczere.

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” to pierwszy tego rodzaju Festiwal w Lublinie i wyjątkowe na skalę ogólnopolską wydarzenie, którego program konstruowany jest nie na podstawie gustów kuratorskich, a za pomocą obiektywnych kryteriów wydobywających najbardziej wartościowe polskie spektakle.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać